Prvopočátky firmy KÄRCHER

Historie_KARCHER

 

Prvopočátky rodinného podniku KÄRCHER sahají až do roku 1935, kdy Alfred Kärcher položil v německém městečku Bad Cannstadt základy nynější renomované mezinárodní firmy Alfred KÄRCHER GmbH.

Na počátku třicátých let se Alfred Kärcher skoro výhradně specializoval na vývoj a konstrukci velkých ponorných topných těles, tzn. tavné lázně, které byly zahřívány pomocí ponorných ohřívačů. Také první vysokotlaké čističe s ohřevem je potřeba vidět v této spojitosti.

Alfred-a-Irene-Karcher

 

Ale ovoce svého velkého objevu neměl již Alfred Kärcher sklízet. Jako mnoho jiných pionýrů nezažil globální úspěch své inovace. „Teprve deset let po jeho smrti, 20 let po počinu byla jeho základní myšlenka přijata trhem.", vzpomíná Johannes Kärcher. Šéf firmy zemřel 17. září 1959 ve věku 58 let na následky srdečního infarktu. Zanechal za sebou svou manželku Irene, devítiletého syna Johannese a tříletou Susanne.

V současné době se firma řadí mezi největší výrobce čisticí a úklidové techniky na světě. Velkou pozornost přitom věnuje kvalitě svých výrobků a službám zákazníkům. Dokladem toho je i v roce 1991 udělený certifikát o jakosti ISO 9001 a v roce 1996 ISO 14001.

V České republice firma KÄRCHER oficiálně působí od roku 1993. Od té doby si již mnoho našich firem a soukromých uživatelů nedovede představit svoji činnost bez účinných pomocníků této značky.

Číst více...


Čisticí technika KÄRCHER:

- Vysokoltaké čisticí stroje
- Průmyslové vysavače
- Vysavače suchých nečistot
- Podlahové mycí stroje
- Stroje na čištění koberců
- Parní čističe
- Zametací stroje

 

 

Aktuality