KÄRCHER eco!efficiency

S efektivitou dosáhnete více

ecoefficiency_2

Společnost KÄRCHER využívá nové technologie pro stále efektivnější produkty. Modré symboly pro různé moduly KÄRCHER eco!efficiency na první pohled ukazují, kde a jak dosahuje KÄRCHER se svou inovační sílou měřitelně větší a lepší efektivity pro zákazníky, výrobky a životní prostředí. Systém KÄRCHER eco!efficiency je implementovaný ve všech oblastech společnosti a je pevnou součástí podnikatelského smýšlení a jednání.

 


 

Uspora-casu

Měřitelná úspora času

Jednoduchá rovnice čas = peníze platí stejně jako dříve, ovšem znásobená faktorem efektivity. Efektivnější stroje a s tím spojený rychlejší postup práce vedou k významným úsporám mzdových nákladů. Ty umožňují rychlejší amortizaci, vyšší výnosy a skutečné výhody oproti konkurenci.

Energeticka-efektivita

Inteligentní energetická efektivita

Všechno má své meze. V určitém bodu již nemá větší výkon smysl. To, že méně znamená více, dokazuje vysavač pro vysávání suchých nečistot T 12/1 eco!efficiency. Jeho motor s příkonem pouze 750 W spotřebuje o 40 % méně elektrického proudu a dosahuje díky sacím kanálům s optimalizovaným prouděním 98 % čisticího výkonu základního stroje, což je pro údržbové čištění více než dostatečné.

Ucinne-filtrovani

Účinné filtrování prachu

Prach představuje vždy zátěž pro člověka i životní prostředí a skrývá zdravotní a ekologická rizika. Vysavače KÄRCHER jsou vybavené účinnými filtračními systémy s inovačními součástmi, jako jsou například systémy TACT a TACT2 pro plně automatické čištění filtru. Dále filtry HEPA pro hygienicky čistý výstupní vzduch bez částic. Vliesové filtrační sáčky s lepším stupněm odlučování, dvojnásobnou kapacitou a delší životností oproti papírovým filtračním sáčkům. A v neposlední řadě certifikované bezpečnostní vysavače pro rizikové druhy použití.

Vyber-materialu-podle-pouzi

Výběr materiálu podle příslušného použití

Výběr příslušných optimálních materiálů představuje nekonečnou výzvu. Nové materiály a výrobní postupy otevírají nové šance ve výrobě a při použití strojů, příslušenství a spotřebních materiálů. Lehká konstrukce, dlouhá životnost, zabránění vzniku škodlivých látek, recyklovatelnost a náklady jsou veličiny, na základě kterých firma KÄRCHER sestavuje stále nové vzorce pro efektivitu a ekologičnost.

Snizena-spotreba-materilu

Snížená spotřeba materiálu

Jestliže existuje nějaké umění, které je efektivní, pak je to umění snižování. Jedním aspektem je menší spotřeba materiálu díky optimalizovaným konstrukcím. Dalším je zmenšení součástí. Stroje KÄRCHER se průměrně skládají z výrazně menšího počtu součástí než srovnatelné modely konkurence. Díky nižší hmotnosti se šetří nejen energie nutná pro pohon, nýbrž i značné množství surovin a energie pro výrobu.

Mensi-hlucnost

Menší hlučnost

Hluk je nejen nepříjemný, nýbrž prokazatelně způsobuje trvalé poškození zdraví. KÄRCHER čelí hluku při práci jak ve vlastní výrobě, tak i u uživatelů. Jednak konstrukčním tlumením hluku a jednak snížením výkonu na optimální míru. Příkladem je vysavač pro vysávání suchých nečistot T 12/1 eco!efficiency, který je o 5 dB(A) tišší nebo, jinak řečeno, pracuje s výrazně méně než poloviční hlasitostí než základní model.

Mensi-emise-CO2

Menší emise CO2

Snížení emisí skleníkového plynu CO2 je globální cíl. Firma KÄRCHER přispívá k omezení stopy CO2 na všech stupních výroby a ve všech oblastech společnosti: optimalizovaným využíváním materiálů, energie a vody, vysokou recyklovatelností a regenerační energií z vlastní výroby.

Cilene-davkovani-cisticich-

Cílené dávkování čisticích prostředků

Nejekologičtější a nejhospodárnější čisticí prostředek je ten, který se nespotřebuje. Technologie KÄRCHER DOSE umožňuje přesné dávkování čisticích prostředků a dosahuje tak výrazně nižší spotřeby.

Nizsi-spotreba-vody

Nižší spotřeba vody

Pitná voda je drahá a její úsporou se šetří přírodní zdroje a energie na úpravu, transport a likvidaci. Mnohé vysokotlaké čističe a podlahové mycí stroje s odsáváním KÄRCHER již splňují standard eco!efficiency nebo jsou vybavené zapínatelným stupněm eco!efficiency.

Delsi-zivotnost

Delší životnost

Při výrobě stroje se spotřebuje energie a suroviny. Čím déle lze stroj používat, tím lépe jsou využité suroviny, které na něj byly použity. Vysoká kvalita, možnost oprav a dlouholetá disponibilita náhradních dílů podporují dlouhou životnost strojů KÄRCHER.

Nahradni-dily

Kompletní disponibilita náhradních dílů

Investiční zboží s dlouhou životností může své hospodárné a ekologické přednosti plně uplatnit pouze tehdy, pokud jsou k dispozici veškeré náhradní díly až do konce plánované doby používání. KÄRCHER zaručuje v závislosti na příslušných strojích disponibilitu náhradních dílů až po dobu 10 let po skončení výroby modelu.

Mensi-zatizeni-odpadnimi-vo

Menší zatížení odpadními vodami

Zní to stejně jednoduše, jak jednoduché to je: Voda, která se nespotřebovala, se nemusí likvidovat. Zároveň by se měla vzniklá znečištěná voda koncentrovat, aby se snížilo zatížení čistíren. Systém KÄRCHER skládající se ze stroje, příslušenství a čisticích prostředků je uzpůsobený tak, aby s minimálním nasazením dosáhl maximálního účinku.

 


Čisticí stroje KÄRCHER eco!efficiency:

Vysavače KÄRCHER:

- T 7/1 eco!efficiency
- T 12/1 eco!efficiency

Vysokotlaké čisticí stroje KÄRCHER eco!efficiency:

- HDS 6/14 C
- HDS 6/14 CX
- HDS 7/16 C

- HDS 7/16 CX
- HDS 8/18-4 C
- HDS 8/18-4 CX


Zdroj: KÄRCHER.cz
Aktualizováno: 11.9.2023

 

 

Aktuality