Úklidové mopy

Moderní, rychlé a snadné čištění podlah

Úklidové mopy jsou určené pro mytí podlah bez kontaktu rukou se špinavou vodou. Úklidové mopy lze používat na všechny typy podlah - parkety, lamino a dřevo.

Úklidové mopy používáme v kombinací s úklidovým kbelíkem se ždímačem. Ždímání mopů pomoci ždímače je nejefektivnější a nejrychlejší metoda ždímání. Profesionální úklidové vozíky jsou vybavené  pákovým systémem, což ještě víc usnadňuje a zefektivňuje ždímání.

Jaký úklidový mop si vybrat?

Kvalita úklidu závisí na správné volbě úklidového mopu. Výrobce kvalitních úklidových pomůcek SYR (Scot Young Research) se zabývá vývoji kvalitních a co nejvíc odolných mopů a také jejích vlastní výrobou.

Mopy jak pro domácí tak i pro profesionální použití:

Uklidove-kbelkyDruhy ždímání úklidových mopů:

Ždímání v ruce:

Ždímání v ruce je nejšetrnější způsob jak používat úklidový mop, na druhou stranu velkou nevýhodou této metody je přímý kontakt s mopem a znečištěnou vodou.

Bezdotykové ždímání:

Ždímání pomoci ždímače je efektivnější a rychlejší metoda ždímání. Ruce nepřichází do kontaktu se znečištěnou vodou a samotné ždímání je méně fyzicky náročné.

Druhy úklidových mopů:

- Ploché mopy:

plochy-mopCelosmyčkový: 

Utohoto typu je příze v kraji a střední části mopu zakončena smyčkami. Tento typ mopů je určen pro hladké povrchy. Je vhodný na povrchové znečištění s většími částečky nečistot, například bahno a písek. Mop nezanechává nežádoucí vlákna a je vhodný pro častější praní v automatické pračce.

Rozstřižené smyčky:

U tohoto typu je kraj rozstřižený a smyčky jsou ve střední části. Tento typ je určen pro hladké povrchy. Je vhodný pro povrchové znečištění, mastnoty a podobně. Z důvodu rozstřiženého kraje může mop zanechávat vlákna.

Celostřižené:

U tohoto typu úklidových mopů je příze v kraji a střední části mopu rozstřižená. Tento typ mopu je určen pro hrubší povrchy. Díky rozstřižené přízi se nabere větší množství nečistot, ale z důvodu zanechávání nežádoucích chloupků není vhodný pro každodenní praní v automatické pračce.

Mop-mikrovlaknoMikrovlákno:

Mopy z mikrovlákna jsou určeny pro úklid hladkých povrchů (PVC, lesklá dlažba, plovoucí podlahy). Mopy z mikrovlákna lze používat, jak na mokré vytírání, tak na suché vytírání (místo zametání). Výška, hustota a savost materiálu zajišťuje dokonalé přilnutí k čištěnému povrchu.

Ploché mopy lze prát v pračce při teplotě 60°C. Mikrovláknový návlek je pratelný na 30°C. Po skončení úklidu doporučujeme mopy vymáchat v čisté vodě a nechat je volně doschnout.

Spray mopy:

Rapid-mopNovinkou na trhu jsou pak spray mopy, které se dají používat bez úklidového vozíku. Tyč spray mopu funguje jako zásobník na čisticí roztok nebo vodu. Pro nanesení čisticího roztoku stačí palcem ruky zmáčknout tlačítko na rukojeti tyče.

Čisticí roztok se nastříká na povrch podlahy pomocí trysek, umístěných v dolní části tyče. Samotný mop je plochého tvaru a je zhotoven z mikrovláken, k držáku se připevňuje pomoci suchého zipu a je univerzálně použitelný na každý povrch.

Mop z mikrovlákna pojme značné množství vody. Čistí i mírně zvlhčený, tím šetří čisticí prostředky a přesto dosahuje vynikajícího čisticího efektu. Plochý mop je široký a tím umožňuje vytřít najednou velkou plochu podlahy.

- Mopy s třásněmi:

Celosmyčkové a stříhané:

Dlouhé třásně jsou určeny k úklidu velkých prostor. Dělají se ve dvou provedeních (lehčí 340g a těžší 450g). Pro oba typy gramáže platí nabídka třásní se smyčkovým zakončením nebo s rozstřiženým zakončením. Pro běžné každodenní mytí jsou vhodnější mopy 340g, těžší mopy (450g) se používají spíše pro větší úklidy.

Prošité a neprošité:

Obě varianty úklidových mopů s třásněmi (smyčkové a rozstřižené) se vyrábí v provedení prošité a neprošité.

Smyckove-mopySmyčkové zakončení třásní zvyšuje odolnost proti oděru a zmenšuje riziko zanechávání nežádoucích vláken jak při úklidu, tak v pračce. Prošívání mopů také zvyšuje jejich odolnost a trvanlivost, ale na velké nečistoty je tento mop méně účinný.

Úklidové mopy s třásněmi lze prát na 95 °C. Po skončení úklidu doporučujeme vymáchat třásně v čisté vodě a nechat volně doschnout.


Profesionální úklidové pomůcky e-shop:

- Úklidové vozíky
- Úklidové mopy
- Pomůcky pro mytí oken
- Kartáče, stěrky, násady

- Podlahové čisticí pady

 

Aktuality