Parní čističe KÄRCHER

Parni_cisteni_v_kuchyni

Proč čistit párou?

Při běžném čištění jsou nečistoty odstraněny často pouze z povrchu. Ohřátá vodní pára však pronikne do jemných spár mezi nečistoty a povrch a uvolní tak i silně ulpívající částečky nečistot. Při čištění parním čističem není potřeba použití čisticích prostředků. Díky demineralizaci nezanechá vodní pára ani zbytky vodního kamene ani šmouhy po čištění. Párou lze čistit téměř jakékoliv povrch.

8 dobrých důvodů pro čištění párou:

  • Pára čistí šetrně vůči životnímu prostředí – bez čisticích prostředků a s malou spotřebou vody
  • Pára čistí hygienicky čistě – i na těžko přístupných místech
  • Pára čistí bez námahy – bez drhnutí a leštění
  • Pára čistí zdravěji – bez čisticích prostředků
  • Páru lze použít mnohostranně – k čištění kuchyní, koupelen nebo oken, k žehlení a péči o textilie
  • Pára šetří čas – neboť čištění probíhá rychleji
  • Pára šetří peníze – neboť nejsou potřeba žádné čisticí prostředky
  • Pára nezanechává žádné zbytky vodního kamene – neboť při tvorbě páry dochází k demineralizaci vody

Jak vlastně funguje parní čistič?

Parní čištění je založeno na principu velice rychlé přeměny studené vody na horkou páru, která je vytlačována přes trysku ven z parního čističe. V případě parních čističů se jedná o takzvanou suchou páru, neboť se vytváří z velmi malého množství vody.

Voda se ohřívá v uzavřeném kotli, až se začne vařit, vznikne pára. To trvá dle zařízení přibližně 1 až 6 minut na litr vody. Tlak v kotli stoupne dle zařízení až na 4,0 bar. Pokud není nádrž naplněna až po okraj, může se pára lépe vyvíjet. Jinak je na počátku příliš mokrá a silně prosakuje.

Suchá pára je nejen účinná při odstraňování nečistot a mastnoty, ale i šetrná k veškerým ošetřovaným povrchům, protože materiály nepromočí, ale pouze zvlhčí. Vysoká teplota spolehlivě zahubí veškeré bakterie, odstraní biologické i průmyslové nečistoty. Ke své práci nepotřebuje žádné chemické prostředky.

Parni-cistice-Karcher

Co lze čistit parním čističem?

Parní čističe lze používat všude v domácnosti: na tvrdé plochy, laminátové podlahy, v koupelně a WC nebo v kuchyni, na sklo, zrcadla, topná tělesa nebo hladké nábytkové povrchy, při žehlení nebo péči o textil, dokonce i odstraňovat tapety.

 Tipy použití parního čističe (PDF 1,13 MB)

Je parní čistič šetrný k životnímu prostředí?

Nejnovější parní technologie využívá jen velmi malé množství vody (již z 1 litru běžné vody získáte 1.700 litrů páry) a žádné agresivní chemikálie. To zaručuje vysoké hygienické standardy a minimální ohrožení životního prostředí.


Parní čističe KÄRCHER e-shop >>


 

Zdroj: KÄRCHER spol, s.r.o.

 

Aktuality