K čemu jsou dobré rozkládací postele?


Odpověď je jednoduchá. Pokud máte malý pokoj či potřebujete řešit přespání návštěvy, ideálním řešením je rozkládací postel, která představuje praktické řešení jak pro nouzové tak i pravidelné každodenní spaní.

Rozkládací postel je vlastně klasické jednolůžko, které lze jednoduše rozložit na plnohodnotné manželské dvoulůžko – letiště.

Zdroj: LOZNICE-INTENA.CZ

Rozkládací postel do ložnice i na chatu

Velkou výhodou rozkládacích postelí je, že nabízí pohodlné sezení přes den i dostatečný komfort při spánku. Rozkládací postele jsou ideální řešení na chaty, do penzionů a hotelů, ložnic, studentských a dětských pokojů, pracoven a všude tam, kde potřebujete mít rezervu lůžka navíc.

Do rozkládacích postelí lze umístit klasické zdravotní matrace, což je velká výhoda v případě, že na posteli chcete spát každý den. Sada matrací do rozkládacích postelí obsahuje jednu speciální matraci půlenou tak, aby ve složeném stavu mohla sloužit jako opěrka zad.

Materiálem na výrobu rozkládacích postelí bývá nejčastěji bukové dřevo, které lze dle požadavku namořit na různé odstíny. Rozkládací postele z masivu jsou velmi pevné a odolné. Levnější verzí jsou pak rozkládací postele z lamina – opět dostupné v několika odstínech. Všechny modely jsou dodávány včetně roštu. Rozklad postelí je jednoduchý a zvládne ho každý, většinou je třeba jen povytáhnout přední část postele k sobě.

Rozkládací postel versus rozkládací pohovka

Rozkládací postel Duo

Ti kdo řeší malý prostor v pokoji se většinou poohlížejí po rozkládacích pohovkách, aby tak vyřešili „dvě mouchy jednou ranou". Jejich cíl je jasný, chtějí, aby jim pohovka přes den sloužila k sezení a v noci ke spánku.

Málo která pohovka vám však může poskytnou komfortní spaní. Většina pohovek je vyrobena z klasické PUR pěny a pružin, což pro tělo a kvalitní spánek není zrovna nejlepší. Nehledě na to, že i plocha pro spaní je dost omezená.

Zdroj: LOZNICE-INTENA.CZ

Pokud se rozhodujete, jestli bude lepší pořídit rozkládací postel nebo pohovku určitě volte rozkládací postel. Do všech rozkládacích postelí lze umístit matrace dle svého uvážení a navíc vám po rozložení poskytnou daleko více prostoru pro spánek. Rozkládací postele s úložným prostorem jsou navíc vybaveny úložnými prostory ve formě zásuvek nebo vestavených boxů. Sečteno a podrženo - rozkládací pohovka vám nemůže poskytnout tolik pohodlí jako rozkládací postel.

Kde se dá rozkládací postel sehnat ?

Rádi by jste si pořídili rozkládací postel, ale nevíte kde ji koupit, nebo si nevíte rady s výběrem? Firma INTENA nábytek se specializuje na prodej rozkládacích postelí a vybavení ložnic. Rádi vám poradíme s výběrem nejvhodnějšího typu rozkládací postele právě pro vás.

Rozkládací postel na chatu

Zdroj: LOZNICE-INTENA.CZ

 

Aktuality